| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
O autorze

Ilustracje do nowego tomiku

Posted by Jeszcze zdążę on 13 stycznia 2016
Poeci to tacy ludzie którzy mieszkają w książkach i małych miasteczkach.Oglądają motyle o skrzydłach większych niż Pacyfik i seriale telewizyjne, co raz częściej pracują na etacie. Mają przyjaciół ,dzieci ,rachunki i sny o kwitnących jabłoniach. Trawieni gorączką, spragnieni szczęścia jak inni, czasami spacerują po tęczy.
wtorek, 16 maja 2017

Wernisaż rysunku mieszkanki Świeradowa Zdroju Zofii Dietrich-Wojtkiewicz odbył się w atmosferze wspomnień i nostalgii. Artystka, bardzo emocjonalnie związana ze swoimi rysunkami, ze swadą opowiadała o okolicznościach w jakich powstały, odtwarzając szczegóły sprzed lat niemal z fotograficzną dokładnością. Udało się jej wywołać zainteresowanie gości, a rozmowy trwały jeszcze długo po zakończeniu części oficjalnej.

Zofia Dietrich-Wojtkiewicz urodziła się na Kresach. Tworzy niemal od 40 lat. Jest malarką -pejzażystką, która swoje zamiłowanie do sztuki oraz poczucie piękna wyniosła z domu rodzinnego dziedzicząc je po swojej matce - Janinie Bernolak. W latach młodzieńczych malowała olejami, tuszem i kredkami. Obecnie najchętniej sięga po ołówek. Rysuje wyłącznie z natury starając się oddać piękno przyrody. Głównym tematem jej rysunków są góry i lasy. Fascynują ją drzewa, zwłaszcza wiotka brzoza. Rysowanie to dla niej odpoczynek oraz balsam na stresy i niepokoje.

Prezentowana w gryfowskiej galerii kolekcja rysunków ukazuje m.in. plenery Karkonoszy, Bieszczadów, nadmorskiego Sarbinowa oraz architekturę uzdrowisk dolnośląskich. Wystawa będzie czynna do 29 maja. Zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.niedziela, 29 stycznia 2017

tydzień towarzyskich spotkań

spotkanie z grupą literacka NURT

Zdjęcie użytkownika Krystyna Sławińska.

GAWENDA TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW GRYFOWA

Śniegiem i wodą na gryfowskich ulicach rozpoczynamy nasz gawędowy historyczny sezon 2017 roku. Na dzisiejsze spotkanie, przybyła zaprzyjaźniona z naszym Towarzystwem wierna i wyrobiona publiczność oraz Gryfowianie mieszkający w naszym miasteczku od urodzenia. Razem obejrzeliśmy prezentację fotografii dotyczących anomalii pogodowych w naszym mieście na przestrzeni wieków. Kilkakrotnie szanowni widzowie komentowali wyświetlane fotografie z zalanych domostw i ulic naszego miasta w czasie wielkich powodzi. Cieszy widok młodych ludzi którzy coraz częściej przychodzą na nasze gawędy. Tak że z optymizmem patrzymy w nadchodzące miesiące 2017 roku. Wielkie dzięki dla Angeli, Barbary, Jurka i Zbyszka z Towarzystwa oraz Pawła pracownika biblioteki którzy pomogli przeprowadzić tą fascynującą imprezę. Dziękuję przybyłym gościom gdyż bez was istnienie TMG nie miało by sensu. Oczywiście zapraszamy na następną gawędę już 10 lutego 2017 roku – szczegóły wkrótce.
Jan Wysopal TMG.


Zdjęcie użytkownika Towarzystwo Miłośników Gryfowa Śląskiego.

 

Zdjęcie użytkownika Towarzystwo Miłośników Gryfowa Śląskiego.

 

 niedziela, 22 stycznia 2017
Powidoki
2016 ‧ Dramat filmowy/Film biograficzny ‧ 1g 38m
Powidoki – polski film fabularny z 2016
roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, według scenariusza Andrzeja Mularczyka.
Jest to ostatnia produkcja w filmografii zmarłego w 2016 roku reżysera. Wikipedia
Data pierwszego pokazu: 10 września 2016

FILM O TYM CO MOŻNE Z TOBĄ ZROBIĆ WŁADZA JEŻELI JEJ NIE SŁUŻYSZ

FILM O GODNOŚCI Znaleziony obraz

niedziela, 15 stycznia 2017

Prezentacja kalendarza Rok 2017 z NURTEM

a w nim wiersze

członków Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT 

Zdjęcie użytkownika Anna Ewa Klimowicz.  
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 94